Výživové poradenství

kontakt: Nikola Steinerová +420 774 270 682

NOVINKA - škola SMOOTHIES a rostinných mlék - zažijete příjemné 4 rodiny, kde se dozvíte jak připravovat např. "nejzdravější snídani na světě" zelené smoothies, dozvíte se mnoho zajímavého ohedně živé stravy, proč ji konzumovat...a hlavně ochutnáte spoustu kombinací a odnesete si i recepty domů.

termíny (max. 20 osob)

 

V našem Studiu 07 v centru Brna můžete využít služeb odborníka na výživu člověka. Službu poskytujeme formou nutriční poradny, kde se Vám bude věnovat naše erudovaná nutriční specialistka s kvalifikací získanou v Nutri Academy. Nutriční poradna v našem kosmetickém studiu je vhodná především pro osoby s nadváhou, sportovce, osoby které by se rády zdravě a racionálně stravovaly a nevědí jak přesně na to. Poskytujeme nutriční poradenství sportovcům, sestavujeme individuální jídelníčky k optimalizaci výsledků, poskytujeme poradenství i cvičební plány ve spolupráci s trenéry a cvičitelkou.

Výživové poradenství je speciální program na hubnutí, zoptimalizování stravovacích zlozvyků, rychlou úpravu životosprávy, sestavení jídelníčku na míru a to vše na základě přesné analýzy složení těla a typu metabolismu na špičkovém lékařském přístroji Omron BF511. Následná péče a servis spočívá v návštěvách nutriční poradny, konzultace ohledně doodřžování nově navrženého jídelníčku a měření centimetrových a váhových úbytků u nutriční specialistky.

Na co je zaměřeno výživové poradenství:

Služby v našem kosmetickém studiu jsou poskytovány za přímou úhradu bez účasti pojišťovny, lze však využít možnost úrhady na fakturu od zaměstnavatele například přes FKSP. Individuální dohoda v případě pravidelných návštěv možná. Klientům poskytujeme slevy na další služby – přístrojové hubnutí přístrojem Bodyter, přístrojové nebo ruční lymfatické masáže, anticelulitidní zábaly, kavitace. V případě nutnosti zdarma doporučíme/objednáme k jinému odborníkovi.

Analýza složení těla – Omron BF511

Jak vypadá naše tělo navenek, to každý dobře víme. Většina z nás věnuje svému vzhledu náležitou pozornost, často až nepřiměřenou. Přitom je pro náš život a zdraví mnohonásobně důležitější právě to, co se skrývá a děje pod povrchem. Pokud se zajímáte o své zdraví a kondici, je možné, že jste se již setkali s některým ze starších přístrojů, určených k analýze tělesného složení.

Představujeme vám jeden z nejnovějších a nejspolehlivějších přístrojů pro diagnostiku a analýzu složení lidského těla Omron BF 511.

Co vše je možné změřit pomocí přístroje Omron?

vyziva

URČENÍ OBEZITY

Přístroj vás zváží a z vámi zadané výšky, věku a pohlaví vypočte:

1. BMI (Body Mass Index ): jeho hodnota ukazuje, zda je vaše hmotnost přiměřená k výšce vašeho těla a věku (avšak tento parametr není vhodný pro všechny osoby, mnohem důležitější je znát poměr tukové hmoty ku hmotě aktivní neboli svalové a také obsah vody v těle).

2. Procento tělesného tuku (PBF): množství vašeho celkového tuku - podkožního i meziorgánového v procentech.

3. Poměr objemu boků a pasu (WHR): hodnotí riziko spojené s rozložením tuku nacházejícím se v centrální části těla, které je spojené zejména s kardiovaskulárními chorobami. Tento poměr nám pomáhá osoby rozdělit na osoby s postavou typu „jablíčko“ či „hruštička“.

4. Minimální kalorická potřeba těla (BMR): množství energie v kaloriích, které vaše tělo potřebuje každých 24 hodin pro pouhé zajištění základních životních funkcí jako je dýchání nebo oběh krve (tzn. není zde započtená energie potřebná na vykonávání ostatních aktivit, jako je chůze, hovor, sport…) Hodnota bazálního metabolismu u zdravého člověka tvoří kolem 70% celkové energetické potřeby a stoupá s množstvím svalové tkáně. Funguje to tedy tak, že čím více aktivní svalové hmoty máte, tím lépe vaše tělo spotřebovává energii přijatou potravou.

SLOŽENÍ TĚLA

Dozvíte se, kolik kilogramů z vaší celkové hmotnosti tvoří svalová tkáň, kolik tuková tkáň a jakou hmotnost vašeho těla tvoří voda. Vedle každé hodnoty je zobrazen i referenční interval (neboli rozmezí, ve kterém by se měla konkrétně vaše hodnota nacházet) pro každou veličinu, s ohledem na vaše tělesné parametry.

NAVRHNUTÍ POHYBOVÉHO PLÁNU

Analýza také poskytne výčet nejrůznějších sportů s přesným výpočtem spotřebované enegie za jednotku času přímo na konkrétní osobu. Jelikož množství spotřebované energie se liší od jednotlivce. Neboli laicky – každý bude spalovat různé množství energie, ačkoliv jde o ten samý sport.

ZHODNOCENÍ VAŠEHO TĚLESNÉHO SLOŽENÍ

I sám přístroj Vám poskytne na základě zjištěných výsledků komentář a následné doporučení. Mimo tento výstup Vám však poskytne výživový terapeut odborný výklad a detailní vysvětlení všech údajů včetně doporučení týkající se stravovacích návyků a pohybové aktivity.

K ČEMU VÁM BUDE TAKOVÁ ANALÝZA DOBRÁ?

Informace zjištěné pomocí InBody ocení lidé všech věkových kategorií. Ano, InBody dokáže správně změřit i děti, starší jedince, sportovce a velmi obézní lidi, což u dřívějších přístrojů nebylo možné. Ať už vedete zdravý životní styl a chcete se jen ujistit, že je vše tak, jak má být, nebo jste se právě rozhodli začít pracovat na své kondici a vizáži, výsledky získané pomocí Omron BF 511 vám budou cenným vodítkem na vaší cestě ke zdravému způsobu života. Analýzu Omron BF 511 ocení též lidé po úrazu či vrcholoví sportovci, jimž mohou být užitečné zvláště informace o rozložení svalů a tuku a vzájemné vyváženosti jednotlivých částí těla. Zjistíte, s jakou efektivitou pracuje váš metabolismus a tudíž si budete moci odvodit, jak si do budoucna počínat při jídelních zvyklostech a pohybové aktivitě. Procento tělesné vody vám zase řekne, zda náhodou netrpíte spíše otoky, než „kily navíc“ nebo zda vašemu tělu naopak tělesná voda chybí, například z důvodu nedostatečného pitného režimu.

Velmi vhodné je tento přístroj využít také u osob, u kterých máme podezření

Existuje nějaké omezení?

Osoby mající kardiostimulátor nemohu analýzu přístrojem Omron podstoupit.

NA JAKÉM PRINCIPU PŘÍSTROJ FUNGUJE?

InBody využívá nejnovější technologii DSM-BIA (přímo rozdělující více-frekvenční bioelektrická impedanční analýza). Jedná se „vylepšenou“ technologii bioelektrické impedanční analýzy (BIA) Ta funguje na principu rozdílného šíření elektrického proudu nízké intenzity v různých biologických strukturách (aktivní svalová tkáň se tedy díky vysokému obsahu vody chová jako dobrý vodič, tuková tkáň je naopak izolátorem). Podstatou DSM- BIA je to, že na rozdíl od předchozí technologie měří tělo ne jako „jeden válec“, ale roděluje ho na pět měřených oddílů, což umožňuje mnohem přesnější výsledky měření a širší využití přístroje u různých typů lidí. Další rozdíl je ve frekvenci použitého elektrického proudu. Zatímco BIA používá proudu o jednotné frekvenci 50 kHz, DSM-BIA pracuje s více frekvenčním proudem. Díky tomu je možné změřit i takové parametry, jako je vnitrobuněčná a mimobuněčná voda, jelikož proudy o vyšší intenzitě, se kterými DSM-BIA též pracuje, umožňují proniknout i skrz buněčné membrány.

vyziva

JAK PROBÍHÁ MĚŘENÍ?

Měření pomocí Omron je velmi rychlé, jednoduché a nebolí. Stačí, aby analyzované osoba byla naboso (nemusí se vyslékat), stoupla si na určené místo na přístroji, uchopila  „tyčky“ pravou i levou rukou ,ruce předpaží a po zadání výšky, věku a pohlaví vydržela půl minuty takto stát. Po tomto čase Omron přísroj vyhodnotí přehledně všechny uvedené hodnoty.

Varování: proč nevyhledávat rychlé a zaručené redukční diety

 1. rychlé hubnutí není zdravé
 2. jsou většinou jednostranné
 3. nejsou nastaveny na vaše individuální potřeby
 4. po zhubnutí přichází jo-jo efekt
 5. nedochází k nastavení správných stravovacích návyků
 6. jsou příliš drastické
 7. nedoporučí vám, jak se stravovat po dosažení vaší ideální hmotnosti

Opravdu je výživový poradce pouze pro osoby s nadváhou?
Ne, výživový poradce je zde pro všechny osoby, které chtějí upravit své stravovací návyky a tím docílit upevnění zdraví.

Proč je vhodné spolupracovat s výživovým poradcem při hubnutí:

 1. poradce vytvoří jídelníček na míru přímo pro vás
 2. strava je vyvážená a pestrá
 3. nemáte přísné zákazy
 4. hubnutí je pomalé, ale za to trvalé
 5. nejste na hubnutí sami, ale máte pravidelné konzultace se svým poradcem
 6. poradce vám poradí co dělat po dosažení optimální váhy a tím zamezí jo-jo efektu
 7. hubnutí je příjemné a neomezuje vás
 8. pomůže vám při výběru vhodné relaxace
 9. pomůže vám s detoxikací organismu
 10. pomůže vám s vhodnou sportovní aktivitou nebo vám doporučí trenéra

Co je hlavním předpokladem pro návštěvu výživového specialisty?
Být plně rozhodnutý nebo rozhodnutá, že chcete udělat nějakou změnu ve vašem životě. Utřídit si důvody, které vás k takovému rozhodnutí vedou, a mít ochotu dělat změny.
Pokud jste rozhodnuti obětovat část svého času sobě samým, pak je ta pravá chvíle začít. Svou vůli pro úspěch do naší spolupráce musíte vnést vy, jen vy a nikdo jiný než vy! My vám pomůžeme na cestě, ale nedokážeme to za Vás bez Vás. Jelikož v našem Studiu 07 v centru Brna poskyujeme veškeré služby v oblasti péče o krásu a zdraví poradíme a dopručíme vám jak dosáhout vysněného cíle zdravým a zodpovědným způsobme a bez poškození zdraví.

Při hubnutí pracujeme zejména s těmito prostředky: - výživové poradenství - jídelníček na míru, přístrojové hubnutí přístrojem Bodyter, kavitace, ruční a přístrojové lymfatické masáže, anticelulitidní zábaly, kompresní prádlo, doplňky stravy GW – Mladý ječměn a Chlorella pyrenoidosa.

Budeme se na Vás upřímě těšit!

Objednejte se na nezávaznou vstupní konzultaci telefonicky na tel.: 774270682.

Mgr.Nikola Steinerová

ICO: 74316532

sídlo: Velkopavlovická 6, Brno  62800

 

vyziva