Lymfatické masáže

kontakt: Nikola Steinerová +420 774 270 682

Lymfatická masáž - lymfodrenáž

Trápí Vás celulitida? Chcete mít pevnější, štíhlejší a hladší nohy? Máte sklon ke křečovým žílám? Otékají Vám nohy?

Pokud ano, nabízíme Vám speciální procedury přístrojových či ručních lymfatických masáží, které tyto problémy dokáží úspěšně řešit. Přístrojová (přístrojem Lymfoven) lymfodrenáž je příjemný a pohodlný postup jak bez námahy aktivovat nedostatečnou činnost lymfatického systému. Je to druh masáže a velice populární kosmetická metoda, pomáhající rozproudit lymfatický systém a napomáhají odstraňovat celulitidu. Nicméně tato metoda byla a stále je i velmi uznávanou léčebnou metodou s širokým spektrem využití

Napomáhá k celkové detoxikaci organizmu, zlepšení metabolizmu, zlepšení fyzické kondice až o 15%, je i určitou prevencí proti nádorovým onemocněním. Indikacemi mohou také být  různá ortopedická a traumatologická onemocnění spojená s otoky. Lymfodrenáž napomáhá také při popáleninách nebo tišení bolestí po operacích, kdy umožňuje odvod tekutin z buněk napuchlých tkání, pacient pociťuje znatelnou úlevu a snižuje se tak množství podáváných analgetik a zrychluje uzdravující proces.

Lymfodrenáže působí na lymfatický systém, jenž je tvořen lymfatickými cévami a uzlinami. V tomto systému koluje míza tzv. lymfa, která vzniká z mezibuněčné tekutiny. Funkcí tohoto systému je filtrace a detoxikace. Pokud je z nějakého důvodu tento systém narušen, dochází k tvorbě lymfedémů, jež je nutné léčit. Lymfedémy rozdělujeme na tři skupiny: Primární - vrozené, sekundární - získané,  a speciální lymfedémy.

Detoxikační masáž

Toto speciální ošetření trvá 120 minut a skládá se z peelingu celého těla , dále pak relaxační aromaterapeutické detoxikační masáže celého těla s odvodňujícím účinkem a ovocného revitalizačního zábalu. Bude Vám připraven nápoj z mladého ječmene či lymfodrenážní čaj.

1490 Kč / 120 minut

990 Kč / 60 minut 

Prohřívací masáž

Prohřívací masáž celého těla s peelingem a zábalem, efektem krásné hladké, uvolněné a prohřáté pokožky a svalů 

masáž za použití teplého oleje 

1190 Kč / 120 minut

Anticeluitidní masáž

Obsahuje cukrový projasňující peeling celého těla

anticelulitidní masáž dolních končetin

anticelulitidní ozonový zábal

hydratační maska pro ruce a nohy

sérum proti pigmentovým skvrnám dle přání klientky

1190 Kč/ 120 minut

10 x 120 min. 8900 Kč 


Typy lymfatických masáží

Manuální lymfodrenáž provádí terapeut většinou na suchou pokožku, dochází tak k většímu tření a účinek se prohlubuje. Dochází ke změně tlaku na kapilární stěnu a zlepšení vyměny látek mezi krví a tkáněmi. Celková lymfatické masáž probíhá obvykle v těchto fázích:

  1. Lymfatická masáž krku zepředu (otevření lymfatického systému)
  2. Lymfatická masáž krku zezadu
  3. Lymfatická masáž obličeje
  4. Lymfatická masáž horních končetin - paží
  5. Lymfatická masáž zad
  6. Lymfatická masáž beder
  7. Lymfatická masáž dolních končetin zepředu
  8. Lymfatická masáž dolních končetin zezadu

Lymfatické masáže jsou časově relativně náročné, je třeba počítat s cca 60 – 120 minut  na jednu masáž, i když časové údaje se samozřejmě liší podle typu masáže a ošetřované oblasti.

Přístrojové lymfatické masáže pracují na různých principech, nejčastěji však na tvz. postupující tlakové vlně. Části těla pacienta (klienta) jsou umístěny do speciálních návleků a jednotlivé komory těchto navléků vytváří v naprogramovaných intervalech zvolna postupující tlak, který učinně nahradí svalovou pumpu. Vznikají tak lehké, pravidelné tlakové vlny. Pacient (klient) je pociťuje od špiček chodidel nebo kotníků přes lýtka, stehna a boky. Pak tlak povolí a vlna „běží“ znovu. Lymfatická masáž bývá vnímána jako příjemná, neutrální. Mohou se však objevit i nepříjemné pocity, které je nutné konzultovat s obsluhujícím personálem. Je možné, že je potřeba změnit intenzitu vln či jiné nastavení, aby vše fungovalo optimálně. Technologie pracující na základě této metody je také přístroj Lymfoven, se kterým pracujeme v našem studiu v Brně.

Jak jsme již uvedli výše, lymfodrenáže se používají také při odstraňování celulitidy, lidově nazývané „pomerančová kůže“. Pomerančová kůže byla známa již v antice, ale její výskyt roste geometrickou řadou a je v současnosti pozorován i v zemích, kde ji dříve vůbec neznali. Není jen problémem silnějších žen, ale také těch štíhlých, a nevyhýbá se ani mužům a chlapcům.  Dříve rozšířený názor, že za celulitidu může nezdravý způsob života, platí jen částečně, studie nyní stále více prokazují, že spíše záleží na tom, jak se lidské tělo dokáže vyrovnat s toxiny, hormony příjímanými v potravě a jakým způsobem dokáže spalovat tuky. Vzhledem k tomu, že stále více potravin je hormonálně upravováno, dochází k většímu zatížení v těle a rozšíření celulitidy na světě jako nikdy před tím.

Při odstraňování celulitidy pomocí lymfatické masáže se obvykle doporučuje minimálně deset procedur, které jsou většinou v rozsahu 45-120 min. Vzhledem k ceně se využívá spíše přístrojová drenáž než manuální.

 

Přístrojové lymfatické masáže

Procedura přístrojem Lymfoven

lymfoven

Ošetření přístrojem lymfoven trvá 50 minut, zaměřuje se na masáž problemových partií , v našem studiu v centru Brna, jako jendo z mála studiívlastníme také Lymfoven návleky na ruce, které se zaměřují na lymfatickou masáž horních končetin, kterou ocení zejména ty klientky, které trpí otoky rukou či celulitidou na pažích.

 

Lymfoven umožňuje příjemnou a efektivní přístrojovou lymfodrenáž postupující tlakovou vlnou z periferie do centra, kde se lymfa očišťuje a jde zpět z centra do periferie. Je to nenahraditelný způsob k postupnému odvodu nadbytečných tekutin v krevních a lymfatických cévách a odvod zplodin látkové výměny. Odstraňování toxických látek napomáhá regeneraci a detoxikaci organismu.

Lymfatická masáž - účinky

celulitida 1

 

Na jakém principu pracuje přístoroj lymfoven?

Jedná se o masážní přístroj fungující na principu presoterapie - tlakových vln. Provádí se masáž dolních končetin, břicha, boků, zadečku a pasu. Možná je i masáž obou horních končetin, vhodná pro zpevnění a zmenšení objemu rukou. Doporučuje se i při otocích rukou po ablaci prsu. Speciální návleky na dolní nebo horní končetiny, do kterých je vháněn vzduch, se nafukují a vytlačují lymfu a krev z periferie do centra a zpět.

Masáž tak probíhá silnou tlakovou vlnou, zprůchodňuje lymfatické cévy a pomáhá odtoku toxických látek zadržených v těle. Je důležitou součástí rekonvalescence po liposukci stehen, břicha, boků, přispívá k estetickému a mladšímu vzhledu kůže.

celulitida 2

 

 

Četnost návštěv

Pro nejlepší výsledek absolvovaných lymfatických masáží doporučujeme 5-20 procedur cca 1 hodinu podle rozsahu postižení a to ideálně 1-3 aplikace týdně.

 

Rádi Vám také poradíme, jak upravit jídelníček a životosprávu, aby byl účinek Vašich ošetření co nejlepší. K lyfatickým masážím doporučujeme také nošení speciálního kompresního prádla, které zaručí celodenní mírnou kompresi problémových partií a celodenní mikromasáž lymfatického systému a zajistí tak nedocenitelnou každodenní péči, kterou lymfatický systém potřebuje. Pro vylepšení stavu pokožky je potřeba také dodržovat pitný režim a doporučujeme užívat doplňky stravy zajišťující očistu, ozdravení a zabraňující překyselení organismu – Green Ways  - Mladý ječmen a Chlorella Pyrenoidosa.

Odkyselení těla a očisty jednotlivých nejdůležitějších orgánů jsou spojité nádoby. Jdou vždy ruku v ruce. Proto před očistou jednotlivých orgánů vždy alkalizujte tělo a po alkalizaci těla průběžně provádějte očistné kůry orgánů. Kromě výživových pomocníků je samozřejmě vhodné kontrolovat acidobazickou rovnováhu pomocí vhodných potravin.

Stručný přehled potravin z hlediska kyselosti a zásaditosti:

Obecně platí, že potraviny živočišného původu (maso, vejce, mléčné výrobky), průmyslově zpracované a rafinované potraviny, kvasnicové produkty, kvašená jídla, obilniny, umělá sladidla, ovoce a cukry jsou kyselinotvorné, stejně jako alkohol, káva, čokoláda, černý čaj a sycené limonády. Na druhou stranu zelenina je zásadotvorná.Patří k ní též avokádo, rajčata a sladké papriky. Nesladké citrusové plody působí v organismu zásaditě, podobně i naklíčená semena, ořechy a obilí. Obilí je kyselinotvorné, ale některé druhy (proso, pohanka a špalda) jen velmi mírně. Syrová strava více alkalizuje, vařená jídla spíše okyselují.

Základním předpokladem je strava, jež obsahuje vyvážený poměr zásadotvorných a kyselinotvorných potravin. To znamená, že 80 % stravy musí být tvořena alkalizujícími potravinami (a nejméně polovina oněch 80% by měla být syrová), například listovou zeleninou. (Jakmile dojde ke znovuvytvoření rovnováhy metabolismu, lze tento podíl poněkud snížit.) Na talíři se pak objeví mnohem menší porce kyselinotvorných jídel (například masa a obilnin). Kromě toho udržet vyrovnané pH bez většího zatížení metabolismu pomáhají též pečlivě volené a kvalitní doplňky stravy.

Kyselinotvorné potraviny
Žitné klíčky, rýže loupaná, pšeničné klíčky, vejce, maso hovězí, vepřové, králičí, slepičí, kapří, slaneček, ementálský sýr, tvaroh, čočka, bílá mouka, burské oříšky, bílé pečivo, krupice, para a vlašské ořechy, uzené maso, šunka, ovesné vločky, sádlo, hrách, mandle, lískové ořechy, ...

Zásadotvorné a neutrální potraviny
Ananas, angrešt, artyčoky, bambusové klíčky, banány, borůvky, brambory, brokolice, broskve čerstvé, brynza, bylinky, camembert, celer, celozrnný chléb, cibule, citrony, cuketa, čaj zelený, černý kořen, černý rybíz, červená řepa, červené zelí, česnek, datle, dýně, fazole zelené, fenykl, fíky sušené, grahamový chléb, hlávkové zelí, hrášek čerstvý, hroznové víno, hruška, husí prsa, chřest, jablko, jáhly, jahody čerstvé, jogurt, kapusta, kdoule, kedlubny, knackebrott, kopr, kroupy, krůta, kukuřice, květák, kysaná smetana, kyselé zelí, ledový salát, lněné semínko, maliny, máslo, meloun, meruňky, minerálka neperlivá, mirabelky, mléko mateřské, mléko kozí, mrkev, nektarinky, okurky, ořechy, ostružiny, petržel, platýs, podmáslí, pomeranč, pórek, růžičková kapusta, rybíz, rýže natural, ředkev, ředkvička, řeřicha, sirovátka, slepice, slunečnicový olej, sojové klíčky, šípky, špenát, švestky, telecí filé a stehno, tresky, třešně, ústřice, višně, želatina, žitná mouka a chléb,...

lymfaticky system

 

Ruční lymfatické masáže

Ruční lymfatické masáže jsou vhodné pro všechny osoby (kromě kontraindikací).

Provádíme lymfatické masáže celého těla, tato procedura trvá 120minut , velice oblíbené ošetření je 60 minutová lymfatická masáž dolních končetin zaměřená na problémové partie stehem a zadečku.

Ruční lymfatická masáž

Lymfatická masáž je zvláštní druh hmatové techniky, která pomáhá aktivovat mízní systém, a tak podporuje tok lymfy. Tím dochází k odstraňování škodlivin - toxických látek. Lymfodrenáž tak současně napomáhá regeneraci organismu.

Cílem je podpora odtoku lymfy z postižených tkání užitím hmatů velkoplošných, maloplošných, kruhovitých i spirálovitých o pomalé frekvenci s jemným tlakem. Při lymfodrenáži se vždy postupuje z oblasti centrální směrem k periferii a to po předchozím vyprázdnění regionálních uzlin.

Přínosy ruční lymfatické masáže:

 

Indikace lymfatické masáže

kosmetické/estetické indikace

 

Kontraindikace lymfatické masáže

Kontraindikace absolutní

1. Akutní virové či bakteriální onemocnění, horečnaté onemocnění

2. Onkologická onemocnění, která nejsou v remisi

3. Akutní žilní onemocnění

4. Nedostatečná činnost srdeční, srdeční edémy

5. Těhotenství  1. Trimestr

6. Otoky způsobené onemocněním srdce a ledvin

V případě křečových žil je nutno se poradit se svým ošetřujícím lékařem

 

Mgr.Nikola Steinerová

ICO: 74316532

sídlo: Botanická 69, 60200 Brno