Kavitace

kontakt: Nikola Steinerová +420 774 270 682

Co je kavitace 

Kavitace je nová metoda neinvazivní liposukce a hubnutí. Slouží k odbourání tukových ložisek nebo k redukci celulitidy a to tak, aby nedošlo k jakémukoliv poškození integrity kůže. Kavitace je díky tomu zcela bezbolestná, rychlá a přitom velmi efektivní. Náš salón je umístěn v centru Brna, takže je kavitace rychle a pohodlně dostupná.

kavitace

Ultrazvuková liposukce, nebo také bezbolestná liposukce, je označována liposukce 3. generace. Přestože cíl ultrazvukové liposukce je shodný s klasickou liposukcí, tedy odstranění přebytečného tuku z těla, prostředky a způsob dosažení je výrazně odlišný. Oproti klasické liposukci, kdy se jedná o operativní zákrok, ultrazvuková liposukce je naopak neinvazivní metoda. Tukové buňky jsou zničeny působením nízkofrekvenčního ultrazvuku.

kavitace

Průběh ošetření kavitace

Délka jednoho ošetření kavitací se pohybuje kolem 30 - 45 minut. I po tak krátké době je však výsledek ihned viditelný a je trvalý. Navíc můžete po ošetření odejít a věnovat se denní rutině. Ošetření Vás tak nijak neomezí. Navíc je pociťováno jako příjemná hřejivá masáž, což je obrovský rozdíl oproti nepříjemné chirurgické liposukci. Četnost ošetření je individuální a liší se dle přání klienta. Kavitace je samozřejmě vhodná i pro muže. Místem výkonu kavitace je Brno .

Jak kavitace funguje

Náš přístroj lipoderm používá nízkofrekvenčního ultrazvuku, díky tomu je kavitace velmi přesná a bezpečná. Ultrazvukové vlny odbourávají přebytečnou tukovou tkáň přesně tam, kde je to potřeba. Odbouraný tuk pak putuje do tkáňového moku a je přirozeně odveden lymfatickými a močovými cestami ven z těla. Efekt kavitace je tak trvalý a tuk se již zpátky do tkáně nevrací. Ideálně by se léčba měla opakovat jednou za 7-10 dní, tak se dá dosáhnout největší efektivity a nejviditelnějších výsledků. Kavitaci provádíme v Brně, v centru, takže je dostupná pro široké spektrum klientek. Efekt kavitace lze zvýšit i užíváním přírodních doplňků stravy jako jsou Green Ways – Mladý ječmen a Chlorella Pyrenoidosa.

kavitace

Výhody kavitace

Mezi další výhody však patří také zkvalitnění a zrychlení metabolismu. Metoda tak má příznivé účinky na vaše zdraví a celkovou regeneraci těla.

Ošetření kavitace

Před ošetřením

Při kavitace je nutné dodržovat pravidelný pitný režim je klíčová součást léčebné kůry a to před i po ošetření.  Je nutné vypít minimálně 2 litry vody denně, aby se odbouraný tuk mohl jednoduše odplavit močí.

Během ošetření

Ošetřovaná část těla je masérkou přeměřena a označena. Poté je na vyznačenou partii aplikován gel a neustálými pohyby je ultrazvukovou hlavicí provedeno ošetření. Celý zákrok probíhá bez anestezie, bez bolesti, bez hospitalizace. Ošetření je naopak příjemné a klient cítí lehké mravenčení, případně jemné poštipování.

Po ošetření

Po kavitaci provedeme klientce 50 minutovou lymfodrenáž napomáhající odvodu tuku z těla, přépadně spojenou s anticelulitidním zábalem pro zvýšení efektu kavitace. Dále je opět potřeba dodržovat pitný režim. K stimulaci odvodu tuků z těla je také nutné aplikovat zvýšenou fyzickou aktivitu. Další ošetření je možné až po jednom týdnu, doporučená frekvence ošetření je však jednou za 10 dní.

Indikace kavitace

 

Kontraindikace kavitace

Kavitace – bezbolestná liposukcenesmí být podstoupena klienty, kteří mají některou z těchto kondicí:

 

Princip kavitace

Rozpuštění pomocí plošného ultrazvuku

Nejprve je nutné říci, že pravý význam pojmu "ultrazvuková liposukce" je využití ultrazvuku u liposukce operativní metodou. Tedy chirurgickým zákrokem, kdy se pro odsátí tuku využívá kanyla vysílající ultrazvukové vlny pro snadnější odsátí přebytečného tuku.

V současné době se však velmi hojně, a možná i více, využívá tohoto pojmu pro označení tzv. bezbolestná liposukce, nebo-li lipolýzy. Při této mětodě se jedná o neinvazivní, tedy neoperativní, ošetření. Využívá se ultrazvukové hlavice pro zahřátí tukových buněk a následného vyplavení tuku z tukové buňky skrze její membránu a to do hloubky cca 1,5 cm (některé přístroje až do hloubky 2cm). Obsah tukových buněk ve formě mastných kyselin je za pomocí lymfatického systému odbourán tělem. Na rozdíl od klasické operativní liposukce se tuk odbourává tělesným metabolizmem a není vysáván přímo při liposukci. Zmenšení obvodu ošetřované části těla bývá zpravidla 1-6 (někdy až 14) cm. Na hmotnosti bezprostředně po ošetření nebude patrný žádný rozdíl, "rozpuštěný" tuk se bude dostávat z těla ven až v následujících hodinách/dnech lymfatickým systémem, který by měl být proto stimulován dostatečným pohybem kosterních svalů. Pro dosažení optimálních výsledků je nutné kombinovat ošetření právě s aktivací lymfatického systému a proto prvedeme lymfatickou masáž (ať už mauální nebo přístrojovou), tak aby tuky byly z ošetřených oblastí dobře odplavovány a dostavil se tak požadovaný výsledek. Je důležité dodržovat pitný režim a po ošetření aplikovat zvýšenou fyzickou aktivitu a omezit příjem tuku v den aplikace.

kavitace

Výhody kavitace

Nevýhody kavitace

Partie těla, které lze ošetřit

Partie těla, které se neošetřují

 

Mgr.Nikola Steinerová

ICO: 74326532

sídlo : Botanická 69, Brno 60200